Positief bekrachtigen voor een fijne sfeer
Op Hartenaas maken we duidelijke afspraken over hoe we met elkaar omgaan en wat we daarin belangrijk vinden. Daarbij benadrukken we steeds wat we wél van elkaar verwachten en willen zien en belonen we wat goed gaat. Positief bekrachtigen noemen we dat. In plaats van ‘niet rennen door de gang’, zeggen we bijvoorbeeld ‘we lopen rustig door de gang’. Een klein verschil, met groot resultaat. Het zorgt voor een fijne, positieve sfeer in de school.
De methodiek die hierbij past is ‘Positive Behavior Support’, afgekort PBS. Respect, veiligheid en verantwoordelijkheid staan hierbij altijd voorop. Hartenaas is sinds 2021 PBS gecertificeerd. Daar zijn we maar wát trots op!

Projectmatig leren met Jeelo
Wereldoriëntatie, begrijpend lezen en zelfredzaamheid bieden we projectmatig aan met de Jeelo-methodiek. Binnen deze projecten doen kinderen, vanuit hun eigen leefomgeving en belevingswereld, kennis en ervaring op van en met de wereld om hen heen. Ze werken samen, ontdekken en reflecteren op het eigen leerproces. Hierbij werken we vaak samen met maatschappelijke organisaties uit de buurt. Het maakt leren betekenisvol, persoonlijk en leuk. En het levert een hoge betrokkenheid op. Bij het eigen leerproces, bij elkaar én bij de wereld om hen heen.
Elk schooljaar staan vier Jeelo projecten centraal. Binnen deze projecten is veel aandacht voor 21e eeuwse vaardigheden en burgerschap. We werken aan een kritische en creatieve denkhouding, vaardig communiceren, samenwerken, ICT, geletterdheid en sociale en culturele vaardigheden. Het helpt bij de ontwikkeling van de kinderen tot zelfbewuste en maatschappelijk betrokken burgers, die klaar zijn voor de wereld van morgen.
Benieuwd waar jouw kind mee bezig is?
In de digitale Jeelo-leeromgeving zie je wat je kind leert en wat de voortgang is. In deze omgeving kun je als ouder/ verzorger ook zélf wat leren. Bijvoorbeeld met handige tips bij hoe je je kind kunt helpen met leren en plannen.
De drie pijlers van Jeelo

Samen leven
Leren doe je niet alleen vanuit boeken, maar ook in en met de wereld om je heen. Kinderen leren door, met én voor hun omgeving. We betrekken maatschappelijke organisaties uit de buurt bij ons onderwijs.

Samen werken
Tijdens de projecten maken de kinderen gebruik van elkaars talenten. Iedereen is namelijk wel ergens goed in! Met elkaar komen de kinderen tot de mooiste ideeën en resultaten.

Zelfstandig leren
Hierbij gaat het om het ‘leren leren’ en ontdekken welke leerstijl bij je past. Kinderen zijn eigenaar van hun leerproces. Ze weten wat ze kunnen en waar ze nog in mogen groeien.
Werken op het leerplein
Alle deuren zijn van glas op Hartenaas en dat past goed bij het karakter van onze school. Elkaar zien, met elkaar in verbinding staan en korte lijntjes: dat vinden we hier heel belangrijk. Om deze reden hebben we, per bouw, ook leerpleinen ingericht, die passen bij de leerdoelen. Fijne, open ruimtes en knusse hoeken waar kinderen samenwerken, ontdekken en ook zelfstandig aan de slag gaan.
